• O co gramy?

  Idea Plebiscytu

 • Kapituła

  Skład

 • Finałowa Gala

 • Zachwyty

  Zamierzamy bezinteresownie pokazywać to, co nas zachwyca, inspiruje i co lubimy; promować będziemy osoby, produkty, inicjatywy.

 • Kobieca solidarność

  Na przekór stereotypom będziemy dopieszczać kobiece inicjatywy, pisząc o kobiecych pomysłach przedsięwzięciach czy kobiecych firmach - aby się wzajemnie wspierać.

Nasi partnerzy
Nasz Facebook

Kapituła

Iwona Basińska

 

Iwona Basińska – od 2006 roku pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Affidea w województwach Dolnośląskim i Lubuskim. Zarządza 8 centrami. Pasjonuje się dobrą literaturą i filmem, a także lubi szydełkowanie i pieczenie słodkości.

Anna Chmielewska

 

Laureatka Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” w 2015 roku. Jest współwłaścicielką i dyrektorem finansowym firmy Awartech, działającej w przemyśle mechanicznych. Jest również radną gminy Długołęka, współorganizatorką i wiceprezesem Stowarzyszenia w Kobiecym Kręgu oraz członkinią rady sołeckiej w Kiełczowie.

Prof. Alicja Chybicka

 

Lekarz medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzeżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.

Piotr Freyberg

 

Piotr Freyberg ukończył Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie, a także zdobył tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe: w latach 1965 - 1972 w SGPiS w Warszawie jako asystent i adiunkt; w latach 1972 - 1986 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych m.in. jako dyrektor departamentu  międzynarodowych organizacji; w latach 1986 - 1991 w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą m.in. jako Stały Przedstawiciel Polski w GATT; w latach 1992 – 2006 Dyrektor Generalny  3M Poland sp. z o.o.  filia amerykańskiej korporacji 3M – Minnessota Mining and Manufacturing; od 2007 roku Dyrektor ds. Rozwoju  w 3M Wrocław (centrum produkcyjne firmy 3M w Polsce).

Lidia Geringer de Oedenberg

 

Lidia Geringer de Oedenberg ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na wydziale Zarządzania i Informatyki. Studia podyplomowe odbyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studia uzupełniające we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie, kształciła się także na uczelniach w Hiszpanii i Holandii.

Przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka w TVP S.A. w Warszawie i we Wrocławiu. W 2001 r. została dyrektorem programowym wrocławskiego oddziału TVP S.A. W latach 1996-2005 pełniła funkcję dyrektora generalnego Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, jednocześnie będąc w latach 2001-2005 dyrektorem generalnym Filharmonii Wrocławskiej.

W 2004 r. uzyskała mandat posła do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. i po raz kolejny w 2014 skutecznie ubiegała się o reelekcję.

W latach 2009 - 2014 dwukrotnie została wybrana do Prezydium Europejskiego, jako Kwestor. Obecnie jest pierwszą wiceprzewodniczącą w Komisji Prawnej i jedyną Polką zasiadającą w Parlamencie Europejskim trzecią kadencję.

Barbara Grzegorczyk

 

Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE” Wcześniej od 2011 do 2012 roku zarządzała Warszawską Fabryką Platerów HEFRA S.A. w Legnicy należącej do Grupy KGHM. W latach 2004-2011 była wiceprezesem Spółki „ZAMEK KSIĄŻ w Wałbrzychu”. Do tego miejsca żywi szczególny sentyment.

Barbara Grzegorczyk z wykształcenia jest finansistą, posiada również dyplom studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. W 2004 roku zdała egzamin przed Ministrem Skarbu uprawniający do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Zasiadała w Radach Nadzorczych Spółek: MZB Sp. z o.o. w Wałbrzychu oraz WP Hala Ludowa Sp. z o.o. we Wrocławiu. 

Interesuje się ezoteryką.  Regularnie pływa a wolny czas spędza w swoim domu letniskowym nad jeziorem.

 

Barbara Kaśnikowska

 

Zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przez lata pracowała dla administracji centralnej, koordynując programy Unii Europejskiej skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce (MŚP). Była wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, inicjatorka powstania Krajowego Systemu Usług dla MŚP. Jako ekspert Komisji Europejskiej była zaangażowana w programy wspierające przedsiębiorczość i rozwój regionalny.  Szkoliła administrację centralną i lokalną na Ukrainie, w Bułgarii i Kosowie. Na zlecenie UNDP oceniała  działania wspierające biznes i kobiety w Bułgarii. Od 2008 roku na Dolnym Śląsku. Była prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o., jednej z największych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Prywatnie matka dwóch synów, trenerka Neurolingwistycznego Programowania i coach. Ćwiczy jogę i uważność. Zafascynowana filozofią ciągłego doskonalenia Kaizen.

Danuta Marosz

 

Od 20002 roku dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2004 otrzymała nagrodę marszałka woj. dolnośląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, ro później wyróżniono ją Honorowym tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a w 2008 roku, w X Plebiscycie Gospodarczym "Muflony 2007" – laureatka nagrody w kategorii "Osobowość Roku".

Mateusz Mykytyszyn

 

W przeszłości publicysta lokalnych mediów, od 2012 prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ. Studiował na Uniwersytecie Opolskim oraz Uniwersytecie Karola w Pradze. Od 1999 roku związany z wałbrzyskimi mediami. Przez wiele lat redaktor i wydawca „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich” oraz „Tygodnika Wałbrzyskiego”. Publikował także w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. W pracy dziennikarskiej szczególnie interesowały go zagadnienia lokalnej historii. Po czteroletniej emigracji w Stanach Zjednoczonych i powrocie do Polski, zajmował się głównie publicystyką telewizyjną oraz internetową. Współpracował z TV Wałbrzych, NBC i BBC. Założyciel, fundator oraz prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless zajmującej się upowszechnianiem historii Wałbrzycha i regionu, działalnością edukacyjną i kulturalną.

Marcin Pawęska

 

Jest absolwentem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie i równolegle ukończonego, w trybie indywidualnym, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jeszcze w trakcie studiów pracował jako asystent w Departamencie Zarządzania Innowacjami Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Uczelnia ta w 2013 roku nominowała go do prestiżowej nagrody Distinguished Senior Leader Award. Pracował jako analityk biznesowy, menadżer i konsultant takich firm jak Cisco, Microsoft, Viessman, Bosh, Samsung, Panasonic i LG. Od 2009 do 2016 r.  był prezesem spółki CL Consulting i Logistyka, a od 2010 r. także wicekanclerzem w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Od 2012 roku jest prezesem Chartered Institute of Logistics and Transport CILT (UK) – Polska, prestiżowego instytutu branży TSL zrzeszającego członków na całym świecie. W 2016 r. został powołany na członka Senatu Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz na kanclerza tej uczelni. Od września 2017 r. sprawuje funkcję rektora MWSLiT. W czerwcu 2017 roku został mianowany profesorem w Ningbo University of Technology, Chiny.

Zbigniew Piechociński

 

Prezes zarządu Spółki Wadex, nieprzerwanie od roku 1990. Ukończył Politechnikę Wrocławską, Wydział Mechaniczny w specjalizacji: maszyny i technologia obróbki bezwiozowej. W latach 80. Poprzedniego wieku rozpoczynał swoją drogę zawodową w Jelczańskich Zakładach Samochodowych. Prowadził także własną działalność gospodarczą. Od 2007 wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej POPON oddział Dolnośląski. Ponadto od 2007 Prezes Zarządu Komin; od 2009 Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia przy Urzędzie Miejskim. W 2010 roku został Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej POPON. Jest także członkiem Rady Związku Pracodawców Dolnego Śląska

Jolanta Suława

 

Prezes Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service. Jednym z głównych kierunków działania firmy jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Pomaga młodym talentom wspierając dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe – Klub Kolarski Górnik oraz Klub Pływacki Rekin. Jej firma wspiera zarówno kulturalne, jak i sportowe inicjatywy, sprzyjające rozwojowi Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od lat DZT Service współpracuje z wałbrzyskim BWA. Dzięki przekazywanym środkom finansowym promowane są wystawy artystyczne.

Wanda Ziembicka-Has

 

Dziennikarka radiowo-telewizyjna od 40 lat. Społecznik, przez dwie kadencje samorządowiec. 40 lat temu rozpoczęła działalność społeczną –  została wówczas opiekunem społecznym i dawcą zerowej grupy krwi. Ponadto zawsze działała w kręgu spraw kultury. Od 4 kadencji jest radną Osiedla ''Plac Grunwaldzki'', gdzie wymyśliła tytuł „Honorowy Mieszkaniec Osiedla''. Z jej inicjatywy możemy teraz oglądać tablice na dawnej WFF: Wojciecha Hasa, St. Lenartowicza, Zbyszka Cybulskiego i także Skwer Cybulskiego. Działa aktywnie w ZASPIE, w którym jest w Zarządzie we Wrocławiu. Posadziła wiele drzew we Wrocławiu: Chopina, Słowackiego, Kultury, M. Curie-Skłodowskiej. WIGILIE DLA UBOGICH organizuje od 28 lat i otrzymała za to ''OPTIMUS HOMINUM" a 2 lata temu Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Wymyśliła i prowadzi Klub Seniora na Grunwaldzie a także jest pomysłodawczynią założenia Świetlicy Środowiskowej dla dzieci ubogich przy Kościele ul. Grunwaldzka 3, którą nazwano ''Ziemba''. 15 lat prowadziła w Wołowie bale Charytatywne w Szkole przy ul. Trzebnickiej i zbierając fanty od artystów w Polsce. Wykłada komunikację społeczną i PR. Przez 2 kadencje była we Wrocławskiej Radzie Seniorów przy Prezydencie miasta.

Kontakt z nami
Nasza misja
Patroni Medialni

 

 

 

kobieco.pl