• O co gramy?

  Idea Plebiscytu

 • Kapituła

  Skład

 • Finałowa Gala

 • Zachwyty

  Zamierzamy bezinteresownie pokazywać to, co nas zachwyca, inspiruje i co lubimy; promować będziemy osoby, produkty, inicjatywy.

 • Kobieca solidarność

  Na przekór stereotypom będziemy dopieszczać kobiece inicjatywy, pisząc o kobiecych pomysłach przedsięwzięciach czy kobiecych firmach - aby się wzajemnie wspierać.

Nasi partnerzy
Nasz Facebook

Kapituła

Iwona Basińska

 

Iwona Basińska – od 2006 roku pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Affidea w województwach Dolnośląskim i Lubuskim. Zarządza 8 centrami. Pasjonuje się dobrą literaturą i filmem, a także lubi szydełkowanie i pieczenie słodkości.

Anna Chmielewska

 

Laureatka Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” w 2015 roku. Jest współwłaścicielką i dyrektorem finansowym firmy Awartech, działającej w przemyśle mechanicznych. Jest również radną gminy Długołęka, współorganizatorką i wiceprezesem Stowarzyszenia w Kobiecym Kręgu oraz członkinią rady sołeckiej w Kiełczowie.

Prof. Alicja Chybicka

 

Lekarz medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzeżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.

Piotr Freyberg

 

Piotr Freyberg ukończył Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie, a także zdobył tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe: w latach 1965 - 1972 w SGPiS w Warszawie jako asystent i adiunkt; w latach 1972 - 1986 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych m.in. jako dyrektor departamentu  międzynarodowych organizacji; w latach 1986 - 1991 w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą m.in. jako Stały Przedstawiciel Polski w GATT; w latach 1992 – 2006 Dyrektor Generalny  3M Poland sp. z o.o.  filia amerykańskiej korporacji 3M – Minnessota Mining and Manufacturing; od 2007 roku Dyrektor ds. Rozwoju  w 3M Wrocław (centrum produkcyjne firmy 3M w Polsce).

Lidia Geringer de Oedenberg

 

Lidia Geringer de Oedenberg ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na wydziale Zarządzania i Informatyki. Studia podyplomowe odbyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studia uzupełniające we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie, kształciła się także na uczelniach w Hiszpanii i Holandii.

Przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka w TVP S.A. w Warszawie i we Wrocławiu. W 2001 r. została dyrektorem programowym wrocławskiego oddziału TVP S.A. W latach 1996-2005 pełniła funkcję dyrektora generalnego Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, jednocześnie będąc w latach 2001-2005 dyrektorem generalnym Filharmonii Wrocławskiej.

W 2004 r. uzyskała mandat posła do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. i po raz kolejny w 2014 skutecznie ubiegała się o reelekcję.

W latach 2009 - 2014 dwukrotnie została wybrana do Prezydium Europejskiego, jako Kwestor. Obecnie jest pierwszą wiceprzewodniczącą w Komisji Prawnej i jedyną Polką zasiadającą w Parlamencie Europejskim trzecią kadencję.

Barbara Grzegorczyk

 

Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE” Wcześniej od 2011 do 2012 roku zarządzała Warszawską Fabryką Platerów HEFRA S.A. w Legnicy należącej do Grupy KGHM. W latach 2004-2011 była wiceprezesem Spółki „ZAMEK KSIĄŻ w Wałbrzychu”. Do tego miejsca żywi szczególny sentyment.

Barbara Grzegorczyk z wykształcenia jest finansistą, posiada również dyplom studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. W 2004 roku zdała egzamin przed Ministrem Skarbu uprawniający do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Zasiadała w Radach Nadzorczych Spółek: MZB Sp. z o.o. w Wałbrzychu oraz WP Hala Ludowa Sp. z o.o. we Wrocławiu. 

Interesuje się ezoteryką.  Regularnie pływa a wolny czas spędza w swoim domu letniskowym nad jeziorem.

 

Barbara Kaśnikowska

 

Zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w  Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przez lata pracowała dla administracji centralnej, koordynując programy Unii Europejskiej skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce (MŚP). Była wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, inicjatorka powstania Krajowego Systemu Usług dla MŚP. Jako ekspert Komisji Europejskiej była zaangażowana w programy wspierające przedsiębiorczość i rozwój regionalny.  Szkoliła administrację centralną i lokalną na Ukrainie, w Bułgarii i Kosowie. Na zlecenie UNDP oceniała  działania wspierające biznes i kobiety w Bułgarii. Od 2008 roku na Dolnym Śląsku. Była prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o., jednej z największych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Prywatnie matka dwóch synów, trenerka Neurolingwistycznego Programowania i coach. Ćwiczy jogę i uważność. Zafascynowana filozofią ciągłego doskonalenia Kaizen.

Patrycja Lenkiewicz-Majewska

 

W 2005 r. ukończyłą Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w oddziałach Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala w Zgorzelcu, a następnie w Legnicy. Jednak prawdziwą pasję  odnalazła w medycynie estetycznej, co zaowocowało otwarciem w 2015 roku Centrum Medycyny Estetycznej w Lubaniu. W swoim gabinecie realizuję koncepcję holistycznego podejścia do pacjenta, stale poszerzając swoją wiedzę zarówno w zakresie medycyny ogólnej, jak i anty-aging. Prywatnie jest mamą czwórki dzieci.

Danuta Marosz

 

Od 20002 roku dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2004 otrzymała nagrodę marszałka woj. dolnośląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, ro później wyróżniono ją Honorowym tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a w 2008 roku, w X Plebiscycie Gospodarczym "Muflony 2007" – laureatka nagrody w kategorii "Osobowość Roku".

Mateusz Mykytyszyn

 

W przeszłości publicysta lokalnych mediów, od 2012 prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ. Studiował na Uniwersytecie Opolskim oraz Uniwersytecie Karola w Pradze. Od 1999 roku związany z wałbrzyskimi mediami. Przez wiele lat redaktor i wydawca „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich” oraz „Tygodnika Wałbrzyskiego”. Publikował także w prasie regionalnej i ogólnopolskiej. W pracy dziennikarskiej szczególnie interesowały go zagadnienia lokalnej historii. Po czteroletniej emigracji w Stanach Zjednoczonych i powrocie do Polski, zajmował się głównie publicystyką telewizyjną oraz internetową. Współpracował z TV Wałbrzych, NBC i BBC. Założyciel, fundator oraz prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless zajmującej się upowszechnianiem historii Wałbrzycha i regionu, działalnością edukacyjną i kulturalną.

Marcin Pawęska

 

Jest absolwentem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie i równolegle ukończonego, w trybie indywidualnym, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jeszcze w trakcie studiów pracował jako asystent w Departamencie Zarządzania Innowacjami Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Uczelnia ta w 2013 roku nominowała go do prestiżowej nagrody Distinguished Senior Leader Award. Pracował jako analityk biznesowy, menadżer i konsultant takich firm jak Cisco, Microsoft, Viessman, Bosh, Samsung, Panasonic i LG. Od 2009 do 2016 r.  był prezesem spółki CL Consulting i Logistyka, a od 2010 r. także wicekanclerzem w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Od 2012 roku jest prezesem Chartered Institute of Logistics and Transport CILT (UK) – Polska, prestiżowego instytutu branży TSL zrzeszającego członków na całym świecie. W 2016 r. został powołany na członka Senatu Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz na kanclerza tej uczelni. Od września 2017 r. sprawuje funkcję rektora MWSLiT. W czerwcu 2017 roku został mianowany profesorem w Ningbo University of Technology, Chiny.

Zbigniew Piechociński

 

Prezes zarządu Spółki Wadex, nieprzerwanie od roku 1990. Ukończył Politechnikę Wrocławską, Wydział Mechaniczny w specjalizacji: maszyny i technologia obróbki bezwiozowej. W latach 80. Poprzedniego wieku rozpoczynał swoją drogę zawodową w Jelczańskich Zakładach Samochodowych. Prowadził także własną działalność gospodarczą. Od 2007 wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej POPON oddział Dolnośląski. Ponadto od 2007 Prezes Zarządu Komin; od 2009 Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia przy Urzędzie Miejskim. W 2010 roku został Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej POPON. Jest także członkiem Rady Związku Pracodawców Dolnego Śląska

Jolanta Suława

 

Prezes Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service. Jednym z głównych kierunków działania firmy jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Pomaga młodym talentom wspierając dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe – Klub Kolarski Górnik oraz Klub Pływacki Rekin. Jej firma wspiera zarówno kulturalne, jak i sportowe inicjatywy, sprzyjające rozwojowi Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od lat DZT Service współpracuje z wałbrzyskim BWA. Dzięki przekazywanym środkom finansowym promowane są wystawy artystyczne.

Wanda Ziembicka-Has

 

Dziennikarka radiowo-telewizyjna od 40 lat. Społecznik, przez dwie kadencje samorządowiec. 40 lat temu rozpoczęła działalność społeczną –  została wówczas opiekunem społecznym i dawcą zerowej grupy krwi. Ponadto zawsze działała w kręgu spraw kultury. Od 4 kadencji jest radną Osiedla ''Plac Grunwaldzki'', gdzie wymyśliła tytuł „Honorowy Mieszkaniec Osiedla''. Z jej inicjatywy możemy teraz oglądać tablice na dawnej WFF: Wojciecha Hasa, St. Lenartowicza, Zbyszka Cybulskiego i także Skwer Cybulskiego. Działa aktywnie w ZASPIE, w którym jest w Zarządzie we Wrocławiu. Posadziła wiele drzew we Wrocławiu: Chopina, Słowackiego, Kultury, M. Curie-Skłodowskiej. WIGILIE DLA UBOGICH organizuje od 28 lat i otrzymała za to ''OPTIMUS HOMINUM" a 2 lata temu Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Wymyśliła i prowadzi Klub Seniora na Grunwaldzie a także jest pomysłodawczynią założenia Świetlicy Środowiskowej dla dzieci ubogich przy Kościele ul. Grunwaldzka 3, którą nazwano ''Ziemba''. 15 lat prowadziła w Wołowie bale Charytatywne w Szkole przy ul. Trzebnickiej i zbierając fanty od artystów w Polsce. Wykłada komunikację społeczną i PR. Przez 2 kadencje była we Wrocławskiej Radzie Seniorów przy Prezydencie miasta.

Teresa Kachniarz

 

Od 20 lat pełni funkcję Dyrektora Raiffeisen Bank Polska S.A., początkowo we Wrocławiu, obecnie zarządza makroregionem obejmującym Polskę zachodnią. Jest inspirującym liderem. Wprowadza koloryt i dużą dawkę energii do działania. Profesjonalne zarządzanie bankiem potrafi łączyć z pasją do tańca i śpiewu.

Marzena Gradecka

 

Marzena Gradecka- handlowiec, prezes ogólnopolskiej sieci Drogerii Jasmin. Wraz z mężem odratowała zabytkowy Pałac w Brzeźnie (30 km na północ od Wrocławia),w którym dzisiaj znajduje się hotel, spa oraz pole golfowe. Obecnie organizowane są tu prestiżowe imprezy i międzynarodowe turnieje golfowe. 

Martyna Pajączek

 

Martyna Pajączek od 2011 roku jest prezesem Miedzi Legnica - prężnie działającego klubu piłkarskiego, którego pierwsza drużyna walczy o awans do Ekstraklasy, a Akademia Piłkarska szkoli blisko 400 dzieci, zapewniając im zakwaterowanie w klubowej bursie oraz naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

 

Od 2012 roku przez cztery lata pracowała w Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo w latach 2014-2016 pełniła rolę wiceprezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej, a 20 lipca 2016 roku została wybrana jednogłośnie przez przedstawiciel wszystkich klubów prezesem PLP!

W październiku 2016 roku podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Związku Piłki Nożnej, które odbyło się w Warszawie, głosami delegatów została wybrana do zarządu PZPN, w którym zasiadła na 4-letnią kadencję jako pierwsza kobieta w 100-letniej historii tej instytucji!

 

Do sportu trafiła ze świata biznesu - wcześniej pracowała jako Dyrektor Marketingu w Grupie Kapitałowej DSA, skupiającej blisko 20 spółek z różnych branż. Jest inicjatorką utworzenia Klubu Biznesu Miedzi Legnica, projektu który od blisko 4 lat skupia lokalnych przedsiębiorców wokół pierwszoligowego klubu.

 

Prywatnie to entuzjastka sztuki, zapalona florystka i miłośniczka podróży, poezji konkretnej i Stanisława Dróżdża.

Bożena Łukasz

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz Studiów Podyplomowych ,,Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami”.

Od 1996 roku - w branży ubezpieczeniowej Zaczynała od stanowiska Agenta, potem Menedżera w dziale ubezpieczeń na Życie, w Grupie PZU.

Od 2017 roku na stanowisku Menedżera ds. Rozwoju Sprzedaży w Prudential Polska. Prywatnie mama czekająca na wnuki J. Lubi bluesa, jej motto życiowe z utworu Dżemu to: ,,W życiu zawsze warto być człowiekiem ...”. Czynnie wspiera wiele Akcji charytatywnych.  

Kontakt z nami
Nasza misja
Patroni Medialni

 

 

 

kobieco.pl