• O co gramy?

  Idea Plebiscytu

 • Kapituła

  Skład

 • Finałowa Gala

 • Zachwyty

  Zamierzamy bezinteresownie pokazywać to, co nas zachwyca, inspiruje i co lubimy; promować będziemy osoby, produkty, inicjatywy.

 • Kobieca solidarność

  Na przekór stereotypom będziemy dopieszczać kobiece inicjatywy, pisząc o kobiecych pomysłach przedsięwzięciach czy kobiecych firmach - aby się wzajemnie wspierać.

Nasi partnerzy
Nasz Facebook

Nagrody w Plebiscycie „Kobiece Twarze - Women’s Faces” rozdane

Trzeci raz nagrodziliśmy przedsiębiorcze kobiety i firmy w których równouprawnienie w biznesie to fakt. W Zamku Książ, 12 grudnia 2016 w czasie uroczystej Gali wieńczącej Plebiscyt „Kobiece Twarze – Women’s Faces” poznaliśmy laureatów wybranych przez Szacowną Kapitułę.

Relacja filmowa z wydarzenia pod tym odnośnikiem.

Za nami emocje, wzruszenie i radość, że tak wiele osób wspiera ideę przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie - w III edycji Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze uczestniczyło ponad 300 gości, nagrodziliśmy 12 kobiet i 6 firm wybranych przez Szacowną Kapitułę z ponad 30 podmiotów gospodarczych i 50 kobiet, które były oceniane. Dziękujemy uczestnikom Gali, partnerom finansowym, członkom Kapituły i wszystkim którzy wspierają nasze idee – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, Prezes Hornet 4 – organizatora Plebiscytu.

Plebiscyt jest odpowiedzią na fakt, że wciąż jest kobiet za mało w biznesie, w samorządach, w polityce, za na piedestałach, za mało nas z laurami. Jednym z punktów programu Gali była dyskusja panelowa na temat: Czy równouprawnienie w biznesie to fakt, czy mit? Wzięły w niej udział: Barbara Kaśnikowska – dyrektor w dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim, Jolanta Suława - Prezes Zarządu DZT Service, Elżbieta Stępień - posłanka na Sejm VIII kadencji, Katarzyna Łentek – specjalista do spraw finansów Inchcape Motor Wrocław, Dealer BMW i Mini. Główny wniosek dyskusji to stwierdzenie faktu, że chociaż wiele zmieniło się na korzyść równouprawnienia w Polsce i przedsiębiorczości kobiet, to należy jeszcze nadal pracować nad zmianą przede wszystkim mentalności, która pozwoli na kolejne kroki w tych dziedzinach.

Zgłoszenia do udziału w plebiscycie oceniała Kapituła, w skład wchodzili: Prof. Alicja Chybicka; Piotr Freyberg - Dyrektor ds. Rozwoju w 3M; Poseł do Parlamentu Europejskiego - Lidia Geringer de Oedenberg; Barbara Kaśnikowska – była Prezes WSSE „INVEST-PARK”, dyrektor w UMWD i przewodnicząca Kapituły, Marta Olejkiewicz - Wiceprezes Zarządu ZUPBADURA, Jolanta Suława - Prezes Zarządu DZT, Danuta Marosz - dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Barbara Grzegorczyk - Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE”, Anna Chmielewska - współwłaścicielka i dyrektor finansowym firmy Awartech, Iwona Basińska - Dyrektor Regionalny Affidea w województwach Dolnośląskim i Lubuskim. Kapituła nagrodziła przedsiębiorcze kobiety i firmy w pięciu kategoriach, a otrzymali je:

Kategoria Debiutantki:

 • Miejsce 1 - dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – Prezes Zarządu oraz dr n. med. Anna Skotny – Dyrektor Operacyjny w firmie Nestmedic - która opracowała Pregnabit.
 • Marzena Michalec – miejsce drugie – za przedsięwzięcie Kobieta w biegu.
 • Kamila Jakubiuk – miejsce trzecie – debiutująca firma FunFitness.

Kategoria Profesjonalistki:

 • Mariola Dudziak - 1 miejsce - dyrektor w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.
 • Ex aequo 2 miejsce Dorota Chodorowska - właścicielka Natura Centrum Odnowy Biologicznej i Monika Krawczyk-Rudnicka - jest właścicielką kilku firm: Global Service M&A, Majster-Med, GSMA Sp. z o.o., GSMA Sp. z o.o. Energia-pl S.K., Wydawnictwo GSMA, Maxgrid S.A., The Rose S.A., Senioren24h EOOD.
 • Magdalena Rygiel - 3 miejsce – właściciel firmy Akapit, która działa w takich branżach jak: Public Relations, reklama, media.

Kategoria Osobowości: Elżbieta Wojdyła - pierwsze miejsce; Wanda Ziembicka-Has - 2 miejsce i Władysława Kotlarek - 3 miejsce.

Kategoria Firma Przyjazna Kobietom: pierwsze miejsce Global Service M&A, Nifco Polnad miejsce drugie oraz trzecie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Kategoria Najlepsza firma z produktem lub usługą dla Kobiet – pierwsze miejsce ex aequo zdobyły firmy Vito Vergelis i Medfemina - Centrum Zdrowia Kobiety; drugie miejsce produkt Pregnabit (firma Nestmedic).

Nagrody specjalne za stosowanie na co dzień w swoich firmach zasad równouprawnienia oraz za wspieranie aktywności kobiet, przyznane przez organizatora Plebiscytu otrzymały firmy 3M oraz Medbeauty dr Andrzej Kępa.

Partnerami przedsięwzięcia byli: 3M Poland, Affidea Polska, Inchcape Motor Wrocław, Dealer BMW i Mini, Nest Bank, MedBeauty, Bell, Awartech, KFB Polska, DZT Service, Zupbadura, Sanatoria Dolnośląskie oraz Hotel&SPA Dwór Elizy i Duncan, a także salon mody On i Ona i firma Promesa

Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji Plebiscytu, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony www.kobiecetwarze.pl oraz Fb Kobiece Twarze.

Kontakt z nami
Nasza misja
Patroni Medialni

 

 

 

kobieco.pl