Finałowa Gala

Finał „Kobiece Twarze – Women’s Faces”

IV Finał Plebiscytu

Czwarty raz świętowaliśmy kobiecą przedsiębiorczość na Gali Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces”, 11 grudnia w dolnośląskim Zamku Książ.

Czy można mówić o kobiecej przedsiębiorczości? Biznes, zarządzanie oczywiście nie są wprost zależne od płci, ale od umiejętności, doświadczeń tych, którzy je realizują. Jednak nadal, a potwierdzają to statystyki i badania, nie możemy mówić o równości płci w biznesie, gospodarce czy nawet w życiu społecznym. Dlatego zorganizowałyśmy już czwarty raz Plebiscyt Kobiece Twarze.
Ma on na celu przykładami przedsiębiorczyń, dyrektorek, prezesek, managerek zachęcać do podejmowania działań, realizacji celów, które mogą wydawać się trudne do osiągnięcia, a jak okazuje się, są realne – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, inicjatorka i organizatorka Kobiecych Twarzy.

Gala, jak do tej pory, w Zamku Książ. Spotkaliśmy się w poniedziałek 11 grudnia, aby poznać laureatki i laureatów Plebiscytu w kategoriach: Debiutantka, Profesjonalistka w MŚP, Profesjonalistka w Dużych Firmach, Osobowość, Firma, Produkt/usługa dla kobiet.
O tym kto otrzymał statuetkę, zdecydowała kapituła, w skład której wchodzą Iwona Basińska, Anna Chmielewska, prof. Alicja Chybicka, Piotr Freyberg, Marzena Gradecka, Lidia Geringer de Oedenberg, Barbara Grzegorczyk, Teresa Kachniarz, Barbara Kaśnikowska, Patrycja Lenkiewicz-Majewska, Bożena Łukasz, Danuta Marosz, Mateusz Mykytyszyn, Martyna Pajączek, Marcin Pawęska, Zbigniew Piechociński, Jolanta Suława oraz Wanda Ziembicka-Has.

Uroczysty finał to także rozmowa: na temat zmieniającej się roli kobiet w kontekście społecznym, obyczajowym i kulturowym; o tym jaki kierunek rozwoju obierze kobieca aktywność i jaka jest sytuacja Polek w porównaniu z Europejkami. O tym rozmawiałyśmy z Manuelą Gretkowską, która podkreślała , że kobiety to diamenty a szczególnie te zgromadzone na finałowej Gali Plebiscytu. Gretkowska  uważa , ze w równouprawnieniu nie pora na walkę o prawa kobiet ,ale czas na współdziałanie kobiet i mężczyzn we wspólnych sprawach jak wolność i równości nie tylko w biznesie.

Nie może zabraknąć na takim wydarzeniu muzyki – najpiękniejsze pieśni neapolitańskie w wykonaniu Rafała Żurakowskiego (tenor) w akompaniamencie Wiktora Szymajdy (fortepian) – muzyków światowej sławy.

Kto zwyciężył? Oczywiście wszystkie nominowane i nominowani mogą czuć się zwycięzcami, jednak Kapituła postanowiła przyznać nagrody:


KATEGORIA DEBIUTANTKI

I miejsce -  Anna Pietrzyk ( Pracownia Anny )
II miejsce - Małgorzata Dziura-Sztejnberg (Job Consulting)
III miejsce - Agata Patynowska ( Lab One)
 
KATEGORIA Profesjonalistki W dużych firmach

I miejsce - Izabella Olszewska  - IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o.
II miejsce - Agata Gładysz  - Selena FM SA
III miejsce - Dr hab. n.med. Lidia Hirnle ( Szefowa Katedry i Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu)
 
KATEGORIA PROFESJONALISTKI W Małych i Średnich Przedsiębiorstwach

I miejsce - Elżbieta Szumska ( Kopalnia Złota w Złotym Stoku )
II miejsce - Agnieszka Figielek ( Pasywny m2)
III miejsce - Elżbieta Lech-Gotthardt ( Restauracja Staromiejska )
oraz Marzena Zdolska (Clever Media)
 
KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

I miejsce  - Zofia Ciepielewska
II miejsce - Iwona Dyszkiewicz
III miejsce - Grażyna Urbańska

 
KATEGORIA PRODUKT LUB USŁUGA DLA KOBIET

I miejsce  -  AGZA Agnieszka Zawadzka  ESOTIQ
II miejsce – Networking w sieci, Kobieta w Chmurze - Teresa Siarkiewicz
III miejsce - MKS MIEDZ LEGNICA DRUGA LIGA KOBIET W PIŁCE NOŻNEJ
 
KATEGORIA FIRMA PRZYJAZNA KOBIECIE

I miejsce - Uroczysko Siedmiu Stawów
II miejsce - Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia
III miejsce - FHU Elzap
Firma „Ze znakiem jakości Kobiecych Twarzy” to Souvre International

III Finał Kobiece Twarze

III Plebiscyt "Kobiece twarze - Women's Faces" oraz finałowa Gala już za nami. Relacja z finału Plebiscytu pod tym odnośnikiem. Film z Gali III Finału Plebiscytu pod tym linkiem.

Poniżej wspomnienia z II edycji.

Zapraszamy na relację filmową z finałowej gali Plebiscytu "Kobiece Twarze-Women's Faces" pod tym odnośnikiem.

W scenerii Zamku Książ, przy licznie zgromadzonej publiczności (ponad 300 osób reprezentujących mały i duży biznes) poznaliśmy nagrodzonych w Plebiscycie Gospodarczym „Kobiece Twarze – Women’s Faces”. Finałowa gala była przede wszystkim świętem przedsiębiorczości kobiet, ale wśród nagrodzonych byli także mężczyźni, którzy rozumieją równouprawnienie w biznesie.

W kategorii „Debiutantki” zwyciężyła Ewelina Kwit-Betelej, właścicielka firmy Resibo (kosmetyki znane już w Polsce, które zdobyły tytuł Doskonałości Roku Twojego Styl, mimo że firma ruszyła w 2014). Na drugim miejscu była Paulina Bagińska, właścicielka Domu Klahra Kawiarni Artystycznej z Lądka-Zdroju a trzecie miejsce to Aleksandra Pawlak i jej firma FitDiet z Wałbrzycha.

W kategorii „Profesjonalistki” na pierwszym miejscu znalazła się Marylise Bougaret (Segepo-Refa), na drugim ex aequo Anna Chmielewska (Awartech) i Małgorzata Bieniaszewska (MB Pneumatyka) oraz na trzecim Ewa Czerchawska-Jarosz (stomatolog, Wrocław). W kategorii „Osobowość” wygrała Agnieszka Aleksandrowicz (Fundacja „Na ratunek”), na drugim miejscu była Anna Kobel (Stowarzyszenie św. Celestyna) a na trzecim Magdalena Filcek (Vinci Fit Art).

Firmą przyjazną kobiecie – to czwarta kategoria – okazała się Mediconcept, a na kolejnych miejscach Śnieżka Invest oraz Global Service M&A. W tej kategorii wyróżniona dodatkowo firmy: Sonel, Nifco oraz Daicel Safety Systems Europe. W tej kategorii nagrodzono firmy, w których polityka zatrudnienia, wynagradzania, dostępu do szkoleń i ścieżki awansu nie zależy od płci oraz oferują swoim pracownikom profity wychodzące poza ramy kodeksu pracy. Ostatnia kategoria nagradzała produkty i usługi skierowane dla kobiet i tu zwycięzcą okazała się firma Monnari z Łodzi (producent odzieży), na kolejnych miejscach - dwie firmy medyczne z usługami dedykowanymi dla Kobiet Mediconcept i Medfemina.

II Gala Plebiscytu Kobiece Twarze

Pomysł promowania przedsiębiorczości kobiet oraz zasad zrównoważonego rozwoju, równości płci w polityce zatrudnienia okazał się na tyle ważny, że postanowiły go wesprzeć firmy, które same te zasady stosują i są to między innymi: Affidea Polska, Mediconcept, V-Motors Dealer Volvo, Bank Pekao, Kelvion Polska (wcześniej GEA), czy Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Zadaniem Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” jest promocja najaktywniejszych z kobiet i inspiracja innych do wykonania pierwszego kroku w biznesie, czy działalności społecznej. Cieszy także zaangażowanie firm zarządzanych przez mężczyzn, które chętnie pokazały w plebiscycie pracujące u nich managerki czy dyrektorki – wyjaśnia Aldona Ziółkowa-Bielewicz i zapewnia, że Plebiscyt będzie wydarzeniami cyklicznym, a kolejny finał już za rok.

W programie, obok dopracowanych do ostatniego szczegółu prezentacji laureatów (prezentacja filmowa), znalazło się miejsce na pokazy mody nowej projektantki Edyty Szwarcberg, recital piosenki francuskiej oraz bankiet. Laureaci chętnie korzystali z okazji, aby podzielić się z wszystkimi przybyłymi refleksjami na temat plebiscytu i jego idei. Wynikało z nich przede wszystkim, że nie należy bać się marzyć, a gdy marzymy, to spełnienie najłatwiej osiągnąć wytrwałą pracą, podkreślała to szczególne poseł prof. Alicja Chybicka, gość honorowy Gali. Kobiecą przedsiębiorczość i siłę gloryfikował także w wystąpieniu poseł Wojciech Murdzek. Laureatka Agnieszka Aleksandrowicz, Prezes Fundacji „Na Ratunek” trafnie zauważyła, że o ile w polityce, biznesie jeszcze przeważają mężczyźni, to jest jedna dziedzina, w której to właśnie mężczyźni mają wiele do nadrobienia i miała na myśli oczywiście działalność charytatywną, czyli działania w trzecim sektorze (NGO).
O cookiesRealizacja: atIT © 2019 Kobiece Twarze. Wszelkie prawa zastrzeżone.