Kapituła

Skład kapituły
Anna Chmielewska
Dr inż. Filip Barański
Prezes Zarządu, współtwórca KFB Acoustics, innowacyjnej spółki technologicznej projektującej i wdrażającej nowoczesne rozwiązania akustyczne dla przemysłu.Absolwent Politechniki Wrocławskiej na wydziale Mechanicznym. Stopień doktora inżyniera uzyskał na Uniwersytecie Ruhr w Bochum. Z zamiłowania wibroakustyk. Pracownik naukowy, autor kilkudziesięciu artykułów i publikacji naukowych. Praktyk, manager kilkuset projektów dla przemysłu niemieckiego z zakresu konstrukcji maszyn, symulacji wibroakustycznych i obliczeń numerycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w transferze wyników badań naukowych i ich adaptacji w przemyśle. Od  2017 Członek PAN Komitetu Akustyki.
Anna Chmielewska
Anna Chmielewska
Laureatka Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” w 2015 roku. Jest współwłaścicielką i dyrektorem finansowym firmy Awartech, działającej w przemyśle mechanicznych. Jest również radną gminy Długołęka, współorganizatorką i wiceprezesem Stowarzyszenia w Kobiecym Kręgu oraz członkinią rady sołeckiej w Kiełczowie.
prof. Alicja Chybicka
prof. Alicja Chybicka
Lekarz medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzeżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.
Lidia Geringer de Oedenberg
Lidia Geringer de Oedenberg
Lidia Geringer de Oedenberg ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na wydziale Zarządzania i Informatyki. Studia podyplomowe odbyła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studia uzupełniające we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie, kształciła się także na uczelniach w Hiszpanii i Holandii.

Przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka w TVP S.A. w Warszawie i we Wrocławiu. W 2001 r. została dyrektorem programowym wrocławskiego oddziału TVP S.A. W latach 1996-2005 pełniła funkcję dyrektora generalnego Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, jednocześnie będąc w latach 2001-2005 dyrektorem generalnym Filharmonii Wrocławskiej.
W 2004 r. uzyskała mandat posła do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. i po raz kolejny w 2014 skutecznie ubiegała się o reelekcję.

W latach 2009 - 2014 dwukrotnie została wybrana do Prezydium Europejskiego, jako Kwestor. Obecnie jest pierwszą wiceprzewodniczącą w Komisji Prawnej i jedyną Polką zasiadającą w Parlamencie Europejskim trzecią kadencję.

Barbara Grzegorczyk
Barbara Grzegorczyk
Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE” Wcześniej od 2011 do 2012 roku zarządzała Warszawską Fabryką Platerów HEFRA S.A. w Legnicy należącej do Grupy KGHM. W latach 2004-2011 była wiceprezesem Spółki „ZAMEK KSIĄŻ w Wałbrzychu”. Do tego miejsca żywi szczególny sentyment.

Barbara Grzegorczyk z wykształcenia jest finansistą, posiada również dyplom studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. W 2004 roku zdała egzamin przed Ministrem Skarbu uprawniający do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Zasiadała w Radach Nadzorczych Spółek: MZB Sp. z o.o. w Wałbrzychu oraz WP Hala Ludowa Sp. z o.o. we Wrocławiu. 

Interesuje się ezoteryką.  Regularnie pływa a wolny czas spędza w swoim domu letniskowym nad jeziorem.
Barbara Kaśnikowska
Barbara Kaśnikowska
General manager w WAMS - Wrocław Aircraft Maintenance Services sp. z o.o. - spółce firmy Ryanair, zajmującej się serwisem samolotów tego przewoźnika. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, przez lata pracowała dla administracji, koordynując programy Unii Europejskiej skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, zajmując się rozwojem regionalnym i promocją gospodarczą. Była wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsięborczości (2004-2007), prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o. (2013-2015). Prywatnie matka dwóch synów, trenerka neurolingwistycznego programowania i coach. 
dr Andrzej Kępa
dr Andrzej Kępa
Dr Andrzej Kępa - dyplomowany lekarz medycyny estetycznej i właściciel renomowanej i uznanej nie tylko w Polsce ale i w Szwecji, Niemczech sieci klinik Medbeauty AESTHETIC CLINIC dr Andrzej Kępa. Twórca autorskich zabiegów, które wykonuje się w wielu klinikach medycyny estetycznej na świecie.

Laureat wielu prestiżowych nagród takich jak : Najlepszy Lekarz Medycyny Estetycznej na Dolnym Śląsku, pierwsze miejsce w plebiscycie Dolnośląski Hipokrates 2017, Nagroda specjalna w Plebiscycie Gospodarczym Woman Face w roku 2015, jego świdnicka klinika mieszcząca się w Centrum EZ-Medica uplasowała się w finałowej piątce najlepszych klinik medycyny estetycznej w Polsce w plebiscycie Gala Beauty Stars.

Członek towarzystw naukowych: Towarzystwo Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, American Academy of Aesthetic Medicine(AAAM), World Society of Anti-Aging Medicine(WOSAAM), World Anti-Aging Academy of Medicine(WAAAM), Aesthetic International Association(AIA), International Association of Empirical Aesthetics(IAEA), European College of Aesthetic Medicine (ECAM).
dr Ewa Łabno-Falęcka
dr Ewa Łabno-Falęcka
Dr Ewa Łabno-Falęcka, absolwentka UJ, doktorat na Uniwersytecie w Tybindze. W latach 1993-1999 była radcą do spraw kultury w ambasadzie RP w Bonn/Niemcy). Od  2000 roku odpowiedzialna za komunikację, relacje zewnętrzne i governmental affairs w Grupie Daimler AG w Polsce. Laureatka wielu nagród, "Businesswoman of the Year” (2016) w kategorii: Korporacja. Odznaczona medalem "Za Zasługi dla Transportu RP” (2014).
Iwona Makowiecka
Iwona Makowiecka
Iwona Makowiecka, Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Studia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Freie Universität Berlin.

Z tematyką gospodarczą związana od początku transformacji. W latach 1991- 2006 pracowała w Konsulcie Generalnym Niemiec we Wrocławiu jako pełnomocnik ds. kontaktów gospodarczych. Od 2006 kieruje biurem regionalnym Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Wrocławiu, które aktywnie wspiera kontakty biznesowe i instytucjonalne pomiędzy polskimi i niemieckimi partnerami.

Członkini ( ambasadorka) stowarzyszenia „Aktywność kobiet”
Danuta Marosz
Danuta Marosz
Od 2002 roku dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2004 otrzymała nagrodę marszałka woj. dolnośląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, ro później wyróżniono ją Honorowym tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a w 2008 roku, w X Plebiscycie Gospodarczym "Muflony 2007" – laureatka nagrody w kategorii "Osobowość Roku".
dr Barbara Newall
dr Barbara Newall
Dr Barbara Newall, lekarz internista i lekarz medycyny estetycznej z ponad 30 letnim doświadczeniem rozszerzonym o specjalizację w zakresie leczenia nadwagi. Prezes firmy Thera Polska, która od 8 lat zajmuje się dostarczaniem polskim pacjentom francuskiej metody odchudzania Lignaform. Laureatka nagrody magazynu Businesswoman & Life w kategorii Lider w kształtowaniu sylwetki. Zadowolenie pacjentów, ich uśmiech i zdrowie są dla niej największym sukcesem. Prywatnie miłośniczka książek i podróży.
Izabela Olszewska
Izabela Olszewska
Izabela Olszewska, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o.. Z wykształcenia elektronik-informatyk i ekonomista specjalizujący się w zarządzaniu i finansach, ukończyła trzy polskie uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Z tą ostatnią współpracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych.

Jako mama trójki nastolatków już dawno odkryła, że najlepszym hobby jest sen, a kolejne powinny być wspólne dla niej i dla jej rodziny. Z kilku miłości nie zrezygnuje jednak nigdy: do podróży, wypraw górskich, robótek ręcznych, szpilek i ... do Nowego Jorku.
Marcin Pawęska
Marcin Pawęska
Jest absolwentem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie i równolegle ukończonego, w trybie indywidualnym, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jeszcze w trakcie studiów pracował jako asystent w Departamencie Zarządzania Innowacjami Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Uczelnia ta w 2013 roku nominowała go do prestiżowej nagrody Distinguished Senior Leader Award. Pracował jako analityk biznesowy, menadżer i konsultant takich firm jak Cisco, Microsoft, Viessman, Bosh, Samsung, Panasonic i LG. Od 2009 do 2016 r.  był prezesem spółki CL Consulting i Logistyka, a od 2010 r. także wicekanclerzem w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Od 2012 roku jest prezesem Chartered Institute of Logistics and Transport CILT (UK) – Polska, prestiżowego instytutu branży TSL zrzeszającego członków na całym świecie. W 2016 r. został powołany na członka Senatu Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz na kanclerza tej uczelni. Od września 2017 r. sprawuje funkcję rektora MWSLiT. W czerwcu 2017 roku został mianowany profesorem w Ningbo University of Technology, Chiny.
Iwona Pełszyńska
Iwona Pełszyńska
Prezeska Fundacji dla dziennikarzy PressZone, współpracuje z biznesowym magazynem Businesswoman&life. Przygodę z mediami rozpoczęła się w 1994 r. w Radiu RMF FM, następnie po 12 latach doświadczenia radiowego rozpoczęła współpracę z portalem Interia.pl, przez kilka lat pełniła funkcję redaktor naczelnej w lifestyle'owym dwumiesięczniku Creative Magazine.
Dorota Piotrzkowska
Dorota Piotrzkowska
Dyrektor Regionu w Grupie EMC Szpitale.

Z EMC Instytutem Medycznym SA jest związana od 2016 roku kiedy rozpoczęła kierowanie Szpitale m Bukowiec w Kowarach. W ramach Grupy zarządza Regionem Południe, obejmującym szpitale w Ząbkowicach Śląskich, Świebodzicach i Kowarach. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie menadżerskie w polskich i międzynarodowych spółkach w różnych sektorach gospodarki, w tym m.in. w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina SA.  

Jest doktorem nauk o zdrowiu, wykładowcą akademickim i autorką prac naukowych, związanych przede wszystkim z tematyka lecznictwa i zarządzania. Społecznikiem, wyznającym zasadę, że pomaganie innym jest czymś naturalnym.
Jolanta Suława
Jolanta Suława
Prezes Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service. Jednym z głównych kierunków działania firmy jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Pomaga młodym talentom wspierając dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe – Klub Kolarski Górnik oraz Klub Pływacki Rekin. Jej firma wspiera zarówno kulturalne, jak i sportowe inicjatywy, sprzyjające rozwojowi Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od lat DZT Service współpracuje z wałbrzyskim BWA. Dzięki przekazywanym środkom finansowym promowane są wystawy artystyczne.
Anna Żabska
Anna Żabska
Anna Żabska to prezes zarządu Zamku Książ w Wałbrzychu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kieruje Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Prawo.

Tworzyła i przez lata koordynowała Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny. Jest Certyfikowanym Project Managerem IPMA. Ukończyła szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada certyfikat trenera szkoleniowego. Studiowała także na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii. Praktyki zdobywała m.in. w Ambasadzie RP w Hadze.
O cookiesRealizacja: atIT © 2019 Kobiece Twarze. Wszelkie prawa zastrzeżone.