Kapituła

Skład kapituły
Anna Chmielewska
Dr inż. Filip Barański
Prezes Zarządu, współtwórca KFB Acoustics, innowacyjnej spółki technologicznej projektującej i wdrażającej nowoczesne rozwiązania akustyczne dla przemysłu.Absolwent Politechniki Wrocławskiej na wydziale Mechanicznym. Stopień doktora inżyniera uzyskał na Uniwersytecie Ruhr w Bochum. Z zamiłowania wibroakustyk. Pracownik naukowy, autor kilkudziesięciu artykułów i publikacji naukowych. Praktyk, manager kilkuset projektów dla przemysłu niemieckiego z zakresu konstrukcji maszyn, symulacji wibroakustycznych i obliczeń numerycznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w transferze wyników badań naukowych i ich adaptacji w przemyśle. Od  2017 Członek PAN Komitetu Akustyki.
Anna Chmielewska
Anna Chmielewska
Laureatka Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” w 2015 roku. Jest współwłaścicielką i dyrektorem finansowym firmy Awartech, działającej w przemyśle mechanicznych. Jest również radną gminy Długołęka, współorganizatorką i wiceprezesem Stowarzyszenia w Kobiecym Kręgu oraz członkinią rady sołeckiej w Kiełczowie.
prof. Alicja Chybicka
prof. Alicja Chybicka
Lekarz medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzeżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu - jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.
Barbara Grzegorczyk
Barbara Grzegorczyk
Od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE” Wcześniej od 2011 do 2012 roku zarządzała Warszawską Fabryką Platerów HEFRA S.A. w Legnicy należącej do Grupy KGHM. W latach 2004-2011 była wiceprezesem Spółki „ZAMEK KSIĄŻ w Wałbrzychu”. Do tego miejsca żywi szczególny sentyment.

Barbara Grzegorczyk z wykształcenia jest finansistą, posiada również dyplom studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego. W 2004 roku zdała egzamin przed Ministrem Skarbu uprawniający do zasiadania w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Zasiadała w Radach Nadzorczych Spółek: MZB Sp. z o.o. w Wałbrzychu oraz WP Hala Ludowa Sp. z o.o. we Wrocławiu. 

Interesuje się ezoteryką.  Regularnie pływa a wolny czas spędza w swoim domu letniskowym nad jeziorem.
dr Andrzej Kępa
dr Andrzej Kępa
Dr Andrzej Kępa - dyplomowany lekarz medycyny estetycznej i właściciel renomowanej i uznanej nie tylko w Polsce ale i w Szwecji, Niemczech sieci klinik Medbeauty AESTHETIC CLINIC dr Andrzej Kępa. Twórca autorskich zabiegów, które wykonuje się w wielu klinikach medycyny estetycznej na świecie.

Laureat wielu prestiżowych nagród takich jak : Najlepszy Lekarz Medycyny Estetycznej na Dolnym Śląsku, pierwsze miejsce w plebiscycie Dolnośląski Hipokrates 2017, Nagroda specjalna w Plebiscycie Gospodarczym Woman Face w roku 2015, jego świdnicka klinika mieszcząca się w Centrum EZ-Medica uplasowała się w finałowej piątce najlepszych klinik medycyny estetycznej w Polsce w plebiscycie Gala Beauty Stars.

Członek towarzystw naukowych: Towarzystwo Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim, American Academy of Aesthetic Medicine(AAAM), World Society of Anti-Aging Medicine(WOSAAM), World Anti-Aging Academy of Medicine(WAAAM), Aesthetic International Association(AIA), International Association of Empirical Aesthetics(IAEA), European College of Aesthetic Medicine (ECAM).
Joanna Konczanin
Joanna Konczanin
Jestem absolwentką psychologii, certyfikowaną trenerką, posiadam najwyższe uprawnienia w coachingu - Coach Supervisor na standardach European Mentoring&Coaching Council.

Realizuję autorskie projekty dla kobiet: Przestrzeń Kobiecych Inspiracji, Kobieca Strona Sukcesu, High Quality Woman, jestem także współorganizatorką Kobiecych Spotkań Biznesowych i Energii Kobiecości. Byłam partnerem merytorycznym cyklu szkoleniowego Kobiecy Sukces w Polityce pod patronatem minister Ilony Antoniszyn-Klik współorganizowanego wraz ze Stowarzyszeniem Aktywność Kobiet. Występuje na kobiecych konferencjach, m.in. Skrzydła Sukcesu, Dolnośląskie Forum Kobiet, Aktywność Kobiet.

Od ponad dwudziestu lat prowadzę szkolenia biznesowe oraz towarzyszę w rozwoju klientom indywidualnym. Dzielę się wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z firmami różnej wielkości i instytucjami użyteczności publicznej. W moich szkoleniach uczestniczyli m.in. pracownicy PricewaterhouseCoopers, KGHM, Poczty Polskiej, Narodowego Banku Polskiego, Banku Zachodniego WBK, Grupy Lotos, Wajnert Meble, Krajowej Izby Gospodarczej. Od 2000 roku szkolę także pracowników ochrony zdrowia. Prowadzę również zajęcia na studiach podyplomowych oraz gościnnie wykłady dla studentów m.in. Wyższej Szkoły Bankowej, warszawskich Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i Szkoły Głównej Handlowej oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Jestem autorką poradnika „Sposoby na stres” wydanego przez Główny Inspektorat Pracy w ramach kampanii Stres w Pracy.

Szkoliłam się u takich ekspertów jak Robert Cialdini, Kevin Hogan, Robert Dilts, Andrzej Batko, Anthony Robbins, Richard Bandler, Jack Canfield, Brian Tracy, Richard Bolstad. Wykorzystując nowoczesne techniki psychologiczne wspieram w rozwoju osobistym klientów indywidualnych jako coach w zakresie osiągania celów życiowych i rozwijania osobistych zasobów. Stale współpracuję z mediami – moje eksperckie wypowiedzi pojawiają się m.in. w Telewizji Polskiej, TVN, Radiu Zet, Radiu WaWa, TokFM, Antyradiu, Radiu Kolor, Newsweeku, Polityce, dziennikach ogólnopolskich i prasie kobiecej.
Iwona Makowiecka
Iwona Makowiecka
Iwona Makowiecka, Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Studia na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Freie Universität Berlin.

Z tematyką gospodarczą związana od początku transformacji. W latach 1991- 2006 pracowała w Konsulcie Generalnym Niemiec we Wrocławiu jako pełnomocnik ds. kontaktów gospodarczych. Od 2006 kieruje biurem regionalnym Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Wrocławiu, które aktywnie wspiera kontakty biznesowe i instytucjonalne pomiędzy polskimi i niemieckimi partnerami.

Członkini ( ambasadorka) stowarzyszenia „Aktywność kobiet”
Danuta Marosz
Danuta Marosz
Od 2002 roku dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2004 otrzymała nagrodę marszałka woj. dolnośląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, ro później wyróżniono ją Honorowym tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a w 2008 roku, w X Plebiscycie Gospodarczym "Muflony 2007" – laureatka nagrody w kategorii "Osobowość Roku".
Izabela Olszewska
Izabela Olszewska
Izabela Olszewska, Dyrektor Generalny, Członek Zarządu IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o.. Z wykształcenia elektronik-informatyk i ekonomista specjalizujący się w zarządzaniu i finansach, ukończyła trzy polskie uczelnie: Politechnikę Wrocławską, Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Z tą ostatnią współpracuje jako wykładowca na studiach podyplomowych.

Jako mama trójki nastolatków już dawno odkryła, że najlepszym hobby jest sen, a kolejne powinny być wspólne dla niej i dla jej rodziny. Z kilku miłości nie zrezygnuje jednak nigdy: do podróży, wypraw górskich, robótek ręcznych, szpilek i ... do Nowego Jorku.
Marcin Pawęska
Marcin Pawęska
Jest absolwentem Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie i równolegle ukończonego, w trybie indywidualnym, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jeszcze w trakcie studiów pracował jako asystent w Departamencie Zarządzania Innowacjami Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie. Uczelnia ta w 2013 roku nominowała go do prestiżowej nagrody Distinguished Senior Leader Award. Pracował jako analityk biznesowy, menadżer i konsultant takich firm jak Cisco, Microsoft, Viessman, Bosh, Samsung, Panasonic i LG. Od 2009 do 2016 r.  był prezesem spółki CL Consulting i Logistyka, a od 2010 r. także wicekanclerzem w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Od 2012 roku jest prezesem Chartered Institute of Logistics and Transport CILT (UK) – Polska, prestiżowego instytutu branży TSL zrzeszającego członków na całym świecie. W 2016 r. został powołany na członka Senatu Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu oraz na kanclerza tej uczelni. Od września 2017 r. sprawuje funkcję rektora MWSLiT. W czerwcu 2017 roku został mianowany profesorem w Ningbo University of Technology, Chiny.
Jolanta Suława
Jolanta Suława
Prezes Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service. Jednym z głównych kierunków działania firmy jest produkcja i sprzedaż energii cieplnej z własnych lub dzierżawionych źródeł ciepła. Stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie. Pomaga młodym talentom wspierając dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe – Klub Kolarski Górnik oraz Klub Pływacki Rekin. Jej firma wspiera zarówno kulturalne, jak i sportowe inicjatywy, sprzyjające rozwojowi Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od lat DZT Service współpracuje z wałbrzyskim BWA. Dzięki przekazywanym środkom finansowym promowane są wystawy artystyczne.
Anna Żabska
Anna Żabska
Anna Żabska to prezes zarządu Zamku Książ w Wałbrzychu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kieruje Lokalną Organizacją Turystyczną Aglomeracji Wałbrzyskiej. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach Stosunki Międzynarodowe oraz Prawo.

Tworzyła i przez lata koordynowała Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny. Jest Certyfikowanym Project Managerem IPMA. Ukończyła szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Posiada certyfikat trenera szkoleniowego. Studiowała także na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii. Praktyki zdobywała m.in. w Ambasadzie RP w Hadze.
O cookiesRealizacja: atIT © 2019 Kobiece Twarze. Wszelkie prawa zastrzeżone.